| System Configuration | 1 + Subwoofer |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Year Manufactured | 2024 |
| Item Length | 3.9 in |
| Surround Sound Formats | HD |
| Smart Home Compatibility | Alexa |
| Audio Inputs | / |
| Unit Type | Unit |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Item Height | 3.9 in |
| Features | Bluetooth, Touch Control, Voice Search, WiFi |
| Unit Quantity | 1 |
| Plug Regional Fitment | Type O |
| Item Width | 3.9 in |
| Compatible Brand | For Amazon, For Android, For Apple |
| Color | Multicolor |
| Compatible Model | Universal |
| Material | Fabric |
| California Prop 65 Warning | / |
| Brand | Amazon |
| Type | Smart Speaker |
| Battery Capacity | / |
| Model | Amazon Echo Dot (5th generation) |
| Connectivity | Bluetooth, Wi-Fi |
| RMS Power | 20 W |
| Country of Origin | United States |
| Item Weight | 0.8 lbs |
Check the listing for details. Amazon Echo Dot (I Am AI Robot) Stand 4th 5th Gen Multicolor 3d Print FREE SHIPP. Color: Multicolor, Condition: New, Made in United States. Listed at 18.98 USD. Amazon Echo Dot Stand 4th 5th Gen Stand Holder Condition is New. MULTICOLOR....Shipped with USPS Ground Advantage...Stand Only Alexa does not include...3d Print.. FREE SHIPPING!!!!!!