| Compatible Brand | For Amazon, Universal |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| System Configuration | 1 + Subwoofer |
| Color | White |
| Compatible Model | Universal |
| MPN | MA49CA |
| Year Manufactured | 2025 |
| Material | Fabric |
| Surround Sound Formats | Dolby Digital |
| Smart Home Compatibility | Alexa |
| Brand | Amazon |
| Type | Smart Speaker |
| Battery Capacity | 5.85 mAh |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Item Height | 3.9 in |
| Model | Amazon Echo Dot Max |
| Connectivity | Bluetooth, Wi-Fi, Wireless |
| Features | Bluetooth |
| RMS Power | 15 W |
| Plug Regional Fitment | Type A |
| Country of Origin | Japan |
| Item Weight | 1.1 lbs |
| UPC | 840414660076 |
Check the listing for details. Amazon Echo Dot Max 2025 Newest Model Smart Speaker for Alexa+ MA49CA White. Color: White, Condition: New, Made in Japan. Listed at 82.99 USD. IF IT IS NOT PICTURED, IT IS NOT INCLUDED. Sold as pictured.