| Compatible Brand | For Amazon, Universal, For AmazonBasics |
|---|---|
| Shape | Flat-top, hockey puck style 3.5" dia. |
| Color | White |
| Compatible Model | Universal |
| MPN | RS03QR |
| Material | Plastic |
| Item Length | 3.5" |
| Smart Home Compatibility | Alexa |
| Brand | Amazon |
| Type | Smart Speaker |
| Unit Type | Unit |
| Battery Capacity | 5.85 mAh |
| Audio Inputs | 3.5 mm Jack, USB |
| Item Height | 2 |
| Model | Amazon Echo Dot (2nd Generation) |
| Connectivity | Bluetooth, Wireless |
| Features | Bluetooth, Voice Search, WiFi |
| Unit Quantity | 1 |
| RMS Power | 5 W |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 0.8 lbs |
Check the listing for details. Amazon Echo Dot RS03QR 2nd Gen Voice Control Alexa Smart Speaker Wireless White. Color: White, Condition: Used, Made in China. Listed at 10.10 USD. The item pictured is exactly what you will receive. Pre-owned, excellent condition, tested, reset and ready to go with your Alexa App.