| Shape | Circle |
|---|---|
| Audio Inputs | AUX, 3.5mm Jack |
| System Configuration | 1 + Subwoofer |
| Custom Bundle | No |
| Compatible Model | Universal |
| Year Manufactured | 2018 |
| RMS Power | 5 W |
| Item Weight | 1 lb |
| Country of Origin | China |
| UPC | 0841667145402 |
| Compatible Brand | For Amazon |
| Brand | Amazon |
| Type | Smart Speaker |
| Color | Black |
| Model | Amazon Echo Dot (3rd Generation) |
| Connectivity | Bluetooth, Wi-Fi |
| MPN | B07FZ8S74R |
| Features | Bluetooth, WiFi, Voice Search |
| Smart Home Compatibility | Alexa |
Check the listing for details. Amazon Echo DOT Smart Speaker with Alexa 3rd GEN Charcoal Black BRAND NEW. Color: Black, Condition: New, Made in China. Listed at 29.99 USD. Brand new and sealed. Never been opened. Box may have creases. Refer to photos. Will ship within 2 business days upon receipt of payment.