| Compatible Brand | Universal |
|---|---|
| Shape | Oval |
| System Configuration | 1 + Subwoofer |
| Color | Black |
| Compatible Model | Universal |
| Year Manufactured | 2023 |
| Surround Sound Formats | Dolby Digital |
| Smart Home Compatibility | Alexa |
| Brand | Amazon |
| Type | Smart Speaker |
| Unit Type | Unit |
| Battery Capacity | 5.85 mAh |
| Audio Inputs | Bluetooth |
| Item Height | 3.58 in |
| Model | Amazon Echo Pop |
| Connectivity | Bluetooth |
| Features | Bluetooth, Voice Search |
| RMS Power | 15 W |
| Country of Origin | China |
| Item Width | 3.91 in |
| UPC | 840268907235 |
Check the listing for details. Amazon Echo Pop C2H4R9 Bluetooth Loud Smart Speaker w/ Alexa 🔥New/Sealed🔥. Color: Black, Condition: New, Made in China. Listed at 26.95 USD. The box has a little box wear on it but still sealed. Sold as pictured.