| Compatible Brand | Universal |
|---|---|
| System Configuration | 1 + Subwoofer |
| Shape | Rectangular |
| Color | Black |
| Compatible Model | Universal |
| Material | Plastic |
| MPN | B08MQLDFF6 |
| Surround Sound Formats | Dolby Digital |
| Smart Home Compatibility | Alexa |
| Brand | Amazon |
| Type | Smart Speaker |
| Audio Inputs | 3.5 mm Jack |
| Unit Type | Unit |
| Battery Capacity | 5.85 mAh |
| Model | Amazon Echo Show 15 |
| Connectivity | Bluetooth, Wi-Fi |
| Features | Voice Search, Touch Control |
| RMS Power | 15 W |
| Unit Quantity | 1 |
| Plug Regional Fitment | Type A |
| Item Width | 5.8 in |
Check the listing for details. Amazon Echo Show 15 Smart Display & HEAVY-DUTY FULL MOTION TV WALL MOUNT KIT. Color: Black, Condition: Used. Listed at 178.86 USD. The Amazon Echo Show 15 Smart Display is a versatile and powerful smart speaker with a sleek rectangular design in black color. Hours of Operation Condition is USED.