| System Configuration | 1 + Subwoofer |
|---|---|
| Shape | Cube |
| Year Manufactured | 2017 |
| MPN | MW46WB |
| Item Length | 7.4 in |
| Smart Home Compatibility | Alexa |
| Audio Inputs | 3.5 mm Jack, AUX, Banana Jack, Digital Coaxial RCA, USB |
| Unit Type | Unit |
| Item Height | 7.4 in |
| Features | Bluetooth, Voice Search, WiFi |
| Unit Quantity | 1 |
| Plug Regional Fitment | Type A |
| Item Width | 3.5 in |
| Compatible Brand | For Amazon, For Apple, Universal |
| Color | White |
| Compatible Model | Universal |
| Material | Plastic |
| Brand | Amazon |
| Type | Smart Speaker |
| Battery Capacity | 5.85 mAh |
| Model | Amazon Echo (1st Generation) |
| Connectivity | Bluetooth, Wireless |
| RMS Power | 20 W |
| Country/Region of Manufacture | China |
| UPC | 0848719084894 |
Check the listing for details. Amazon Echo Show 1st Gen Smart Speaker 7" Display Bluetooth Dolby No Power Cord. Color: White, Condition: Open box. Listed at 34.95 USD. Amazon Echo Show 1st Gen Smart Speaker 7" Display Bluetooth Dolby No Power Cord. Shipped with USPS Ground Advantage.