| Compatible Brand | For Amazon |
|---|---|
| Shape | Rectangular |
| System Configuration | 1 + Subwoofer |
| Color | Black |
| Compatible Model | Universal |
| MPN | H23K37 |
| Material | Plastic |
| Year Manufactured | 2019 |
| Surround Sound Formats | Dolby Digital |
| Smart Home Compatibility | Alexa |
| Brand | Amazon |
| Type | Smart Speaker |
| Audio Inputs | USB, 3.5 mm Jack, AUX |
| Battery Capacity | 5.85 mAh |
| Unit Type | Unit |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Item Height | 1"" |
| Model | Amazon Echo Show 5 (1st Generation) |
| Connectivity | Wi-Fi |
| Features | Voice Search, Bluetooth, WiFi, Touch Control, Illuminated |
| RMS Power | 5 W |
| Plug Regional Fitment | Type A |
| Item Weight | 1.4 lbs |
| Country of Origin | Canada |
Check the listing for details. Amazon Echo Show 5 1st Gen Smart Display With Alexa w/ Power Cable Ready. Color: Black, Condition: Very Good - Refurbished, Made in Canada. Listed at 45.99 USD. VERY GOOD - REFURBISHED.