| System Configuration | 1 + Subwoofer |
|---|---|
| Manufacturer Color | Charcoal |
| UPC | 0840080503356 |
| Year Manufactured | 2021 |
| eBay Condition | 3000 |
| Surround Sound Formats | Dolby Digital |
| Serial Number | G6G1MK06147501MA |
| Unit Type | Unit |
| Audio Inputs | USB |
| Battery Capacity | 5.85 mAh |
| Release Year | 2021 |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| RMS Power | 5 W |
| Plug Regional Fitment | Type A |
| Country of Origin | China |
| Compatible Brand | Universal |
| Shape | Triangle |
| Color | Black |
| Compatible Model | Universal |
| MPN | B08J8FFJ8H |
| Material | Plastic, Fabric |
| Item Length | 5.8" |
| Smart Home Compatibility | Alexa |
| Brand | Amazon |
| Type | Smart Speaker |
| Item Height | 3.4" |
| Model | Amazon Echo Show 5 (2nd Generation) |
| Connectivity | Wireless, Bluetooth |
| Features | Bluetooth, WiFi, Voice Search, Touch Control |
| Item Width | 2.9" |
| Item Weight | 0.9 lbs |
Check the listing for details. Amazon Echo Show 5 (2nd Gen) Smart Display Alexa Model C76N8S Charger Tested. Color: Black, Condition: Used, Made in China. Listed at 34.99 USD. The Amazon Echo Show 5 (2nd Gen) Smart Display Alexa Model C76N8S is a sleek and modern smart speaker with a unique triangular shape.