| Unit Type | Unit |
|---|---|
| Shape | Rectangular |
| Item Height | 3.23 in |
| Year Manufactured | 2023 |
| Item Length | 5.77 in |
| Unit Quantity | 1 |
| Country/Region of Manufacture | Unknown |
| Sold By | SuperiorSystems.Inc |
| Item Width | 3.56 in |
| Item Weight | 1 lb |
| California Prop 65 Warning | Products may contain cancer causing materials |
| UPC | 0840080505848 |
| Compatible Brand | Universal |
| Brand | Amazon |
| Type | Smart Speaker |
| Color | Black |
| Model | Amazon Echo Show 5 (3rd Generation) |
| Connectivity | Bluetooth, Wi-Fi |
| Compatible Model | Universal |
| MPN | B09B2SBHQK |
| Features | Voice Search |
| Smart Home Compatibility | Alexa |
Check the listing for details. Amazon Echo Show 5 (3rd Generation) 5.5 inch Smart Display with Alexa Charcoal. Color: Black, Condition: New. Listed at 119.99 USD. •Tap to Alexa enables access to Alexa via touch, instead of speech, through on-screen tiles or a keyboard, including the ability to save your favorite actions. Certain skills and services may require subscription or other fees.