| Shape | Rectangular |
|---|---|
| Year Manufactured | 2023 |
| MPN | B09B2SBHQK |
| Surround Sound Formats | Dolby Digital |
| Item Length | 8 in |
| Smart Home Compatibility | Alexa |
| Audio Inputs | USB |
| Unit Type | Unit |
| Item Height | 5.2 in |
| Features | Voice Search |
| Plug Regional Fitment | Type A |
| Item Width | 4 in |
| Compatible Brand | Universal |
| Color | Black |
| Compatible Model | Universal |
| Material | Aluminum |
| Brand | Amazon |
| Type | Smart Speaker |
| Battery Capacity | 5.85 mAh |
| Model | Amazon Echo Show 5 (3rd Generation) |
| Connectivity | Wireless, Bluetooth |
| RMS Power | 5 W |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 1.4 lbs |
| UPC | 0840080505848 |
Check the listing for details. Amazon Echo Show 5 (3rd Generation) Smart Speaker - Charcoal- Pre-Owned. Works. Color: Black, Condition: Used, Made in China. Listed at 35.00 USD. Amazon Echo Show 5 (3rd Generation) Smart Speaker - Charcoal- Pre-Owned. Works