| UPC | 0841667149462 |
|---|---|
| Processor | Quad Core |
| Screen Size | 7 in |
| Color | Black |
| RAM Size | 1 GB |
| Internet Connectivity | Wi-Fi |
| MPN | B07HZQBBKL |
| Processor Speed | 1.30 GHz |
| Brand | Amazon |
| Series | Amazon Fire |
| Type | Tablet |
| Maximum Resolution | 1024 x 600 |
| Network | Unlocked |
| Model | Amazon Fire 7 (9th Generation) |
| Connectivity | Bluetooth, USB 2.0, Micro-USB |
| Operating System | Fire OS |
| Features | Built-In Front Camera, Bluetooth, Built-In Rear Camera, Accelerometer, Built-in Microphone |
| Storage Capacity | 16 GB |
Check the listing for details. Amazon fire HD 7 Tablet 16GB. Color: Black, Condition: New. Listed at 30.00 USD.