| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Network | Not Applicable |
| Operating System | Fire OS |
| Storage Capacity | 32 GB |
| Battery Run Time | 12 hrs |
| Color | Black |
| Internet Connectivity | Wi-Fi |
| Processor Speed | 2.00 GHz |
| Brand | Amazon |
| Connectivity | Bluetooth |
| Processor | Quad Core |
| Features | Built-In Front Camera |
| Screen Size | 8 in |
| RAM Size | 2 GB |
| Series | Amazon Fire |
| Type | Tablet |
| Maximum Resolution | 1280 x 800 |
| Model | Amazon Fire HD 8 Kids Pro (10th Generation) |
| MPN | B08H5R1SH6 |
Check the listing for details. Amazon Fire HD 8 WIHT ALEXA 32GB EMPTY BOX. Color: Black, Condition: Used. Listed at 10.00 USD. Amazon Fire HD 8 WIHT ALEXA 32GB EMPTY BOX NOTE : THIS IS ONLY THE EMPTY BOX NOTE : NOT INCLUDED THE TABLET