| Unit Type | Unit |
|---|---|
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| UPC | 084008058896 |
| Country of Origin | China |
| Playable Media Format | HDR10 |
| Processor | Quad Core |
| Color | Black |
| MPN | FIRESTICK4K |
| Surround Sound Formats | Dolby Audio |
| Brand | Amazon |
| Audio/Video Outputs | HDMI |
| Generation | 2nd Generation |
| Type | HD Digital |
| Maximum Resolution | 2160p |
| Model | Amazon Fire TV Stick 4K |
| Connectivity | Bluetooth, Wi-Fi, HDMI |
| Operating System | Fire OS |
| Features | Wi-Fi, 4K, With Voice Control |
| Storage Capacity | 8 GB |
| Product Line | Amazon Fire |
Check the listing for details. Amazon Fire TV Stick Remote. Color: Black, Condition: New, Made in China. Listed at 20.00 USD. Brand new.