| Plug Type | United States |
|---|---|
| Color | White |
| Input Voltage | 100-120 V |
| Material | Plastic |
| MPN | G3A0PA0191250LTJ |
| Maximum Input Current | 15 A |
| Smart Home Compatibility | Alexa, Amazon Alexa |
| Brand | Amazon |
| Type | Smart Plug |
| Recommended Environment | Indoor |
| Number of Outlets | 1 |
| Features | App-Controlled, Voice Control |
| Output Voltage | 15 A Max |
| Smart Home Protocol | Wi-Fi |
| Voltage Conversion | Not Applicable/Not Available |
Check the listing for details. Amazon Smart Plug Alexa Compatible Wi-Fi App-Controlled 100-120V 15A US White. Color: White, Condition: New. Listed at 11.50 USD. Amazon Smart Plug Alexa Compatible Wi-Fi App-Controlled 100-120V 15A US White B117