| Plug Type | United States |
|---|---|
| Color | White |
| MPN | GBR0PA0104540KMK |
| Material | Plastic |
| Input Voltage | 100-120 V |
| Maximum Input Current | 15 A Max |
| Smart Home Compatibility | Amazon Alexa |
| Brand | Amazon |
| Type | Smart Plug |
| Number of Outlets | 1 |
| Recommended Environment | Indoor |
| Features | App-Controlled, Remote Control, Wireless |
| Output Voltage | 15 A Max |
| Smart Home Protocol | Wi-Fi |
| Voltage Conversion | Not Applicable/Not Available |
Check the listing for details. Amazon Smart Plug Alexa Compatible Wi-Fi App-Controlled Remote White. Color: White, Condition: Open box. Listed at 18.00 USD. Amazon Smart Plug Alexa Compatible Wi-Fi App-Controlled Remote White