| Plug Type | Type B, United States |
|---|---|
| Color | White |
| Input Voltage | 100-120V~ 60Hz 15A Max |
| Material | Plastic |
| MPN | HD34BX |
| Maximum Input Current | 15A Max |
| Smart Home Compatibility | Amazon Alexa |
| Brand | Amazon |
| Type | Smart Plug |
| Number of Outlets | 1 |
| Recommended Environment | Indoor |
| Features | App-Controlled, Remote Control |
| Smart Home Protocol | Wi-Fi |
| Output Voltage | 120V~ 60Hz 15A Max |
| Voltage Conversion | Not Applicable/Not Available |
Check the listing for details. Amazon Smart Plug HD34BX Alexa Enabled WiFi Outlet Easy Setup No Hub Required. Color: White, Condition: Used. Listed at 5.59 USD. Amazon Smart Plug HD34BX. Model: HD34BX. Alexa users. 🗣️ Works with Alexa. Turn devices on/off from anywhere using the Alexa app. Simple plug-and-play installation through the Alexa app. Seamlessly integrates into your existing Alexa ecosystem.