| Country/Region of Manufacture | China |
|---|---|
| Maximum Compatible Appliance Wattage | 0-50 W |
| Voltage Conversion | Not Applicable/Not Available |
| Plug Type | United States |
| Color | White |
| Input Voltage | 120 V |
| Material | Plastic |
| MPN | 53025345 |
| Maximum Input Current | 11-15 A |
| Smart Home Compatibility | Amazon Alexa |
| Brand | Amazon |
| Type | Smart Plug |
| Number of Outlets | 1 |
| Recommended Environment | Indoor |
| Features | Wireless, App-Controlled, Wi-Fi Compatibility |
| Output Voltage | 15 A Max, 120 V |
| Smart Home Protocol | Bluetooth, Wi-Fi |
Check the listing for details. Amazon Smart Plug New Only Opened Box To See What Was In It. Color: White, Condition: Open box. Listed at 10.00 USD. New Amazon smart plug, only opened it up to see what was in it As is no returns ask for pictures if needed.