| Plug Type | United States |
|---|---|
| Color | White |
| MPN | G3A0PA0133380XK |
| Material | Plastic |
| Input Voltage | 100-120 V |
| Maximum Input Current | 15 A Max |
| Smart Home Compatibility | Amazon Alexa |
| Brand | Amazon |
| Type | Smart Plug |
| Recommended Environment | Indoor |
| Number of Outlets | 1 |
| Features | App-Controlled, Wireless |
| Smart Home Protocol | Wi-Fi |
| Output Voltage | 15 A Max |
| Voltage Conversion | Not Applicable/Not Available |
Check the listing for details. Amazon Smart Plug Wi-Fi Alexa Compatible 100-120V 15A US Plug White. Color: White, Condition: Open box. Listed at 5.05 USD. Amazon Smart Plug Wi-Fi Alexa Compatible 100-120V 15A US Plug White