| Plug Type | United States, A |
|---|---|
| Color | White |
| Input Voltage | 100-120V AC, 60Hz, 15A Max |
| Material | Plastic |
| MPN | B07RM2C2KG |
| Maximum Input Current | 15A Max |
| Smart Home Compatibility | Amazon Alexa |
| Brand | Amazon |
| Type | Smart Plug |
| Number of Outlets | 1 |
| Recommended Environment | Indoor |
| Features | App-Controlled, Wi-Fi Compatibility |
| Smart Home Protocol | Wi-Fi |
| Output Voltage | 15A Max |
| Voltage Conversion | Not Applicable/Not Available |
Check the listing for details. Amazon Smart Plug Wi-Fi Alexa Compatible Indoor Use, White, US Plug, 1 Outlet. Color: White, Condition: New. Listed at 11.99 USD. Amazon Smart Plug Wi-Fi Alexa Compatible Indoor Use, White, US Plug, 1 Outlet