| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Plug Type | United States |
| Color | White |
| MPN | 53025345 |
| Input Voltage | 120 V |
| Material | Plastic |
| Maximum Input Current | 11-15 A |
| Smart Home Compatibility | Amazon Alexa |
| Brand | Amazon |
| Type | Smart Plug |
| Number of Outlets | 1 |
| Recommended Environment | Indoor |
| Features | App-Controlled |
| Smart Home Protocol | Bluetooth |
| Output Voltage | 120 V |
Check the listing for details. Amazon Smart Plug Works With Alexa Wifi Sealed New. Color: White, Condition: New. Listed at 15.00 USD. Amazon Smart Plug Works With Alexa Wifi Sealed New. Condition is New. Shipped with USPS Ground Advantage.