| Plug Type | United States |
|---|---|
| Color | White |
| Input Voltage | 120 V |
| Material | Plastic |
| MPN | HD34R |
| Maximum Input Current | 15 A |
| Smart Home Compatibility | Amazon Alexa |
| Brand | Amazon |
| Type | Smart Plug |
| Number of Outlets | 1 |
| Recommended Environment | Indoor |
| Features | Wireless, Wi-Fi Compatibility, App-Controlled |
| Maximum Compatible Appliance Wattage | 1800 W |
| Smart Home Protocol | Wi-Fi |
| Output Voltage | 120 V |
| Voltage Conversion | Not Applicable/Not Available |
Check the listing for details. Amazon Wi-Fi Smart Plug HD34R Alexa Compatible App-Controlled White US Plug. Color: White, Condition: New. Listed at 35.00 USD. Amazon Wi-Fi Smart Plug HD34R Alexa Compatible App-Controlled White US Plug