| Application | Universal Warning Construction Flashing EMT Truck |
|---|---|
| Application 2 | For Truck / Car / Emergency Vehicle / Security |
| Application 3 | Snow Plow Light, Beacon Light, Safety Light |
| Brand | Unbranded |
| Bulb Color | Yellow |
| Cable Length | 186cm |
| Fitment Type | Performance/Custom |
| Housing Color | Black |
| Light Color | Amber |
| Material | High Quality Polycarbonate |
| Number of LED | 16 |
| Other Part Number | Car Tow Truck Security Vehicle Hazard Lights |
| Placement on Vehicle | Front, Left, Windshield, Window, Interior |
| Size | 8.7" ( width ) x 2.05" ( height ) x 5.9" ( depth ) |
| To Fit | Headlight / Windshield |
| Type | Strobe Light |
| Voltage | 12V |
| Warranty | Lifetime |
| Working Wattage | 16W (1W/LED) |
Check the listing for details. Amber 16 LED Car Windshield Strobe Light Lamp Bar 12V. Condition: New. Listed at 36.82 USD. 12 LED Car Urgent Admonition Beacon Strobe Light Bar Windshield Dash Hazard Lamp. 240LED Roof Top Strobe Light Car Rotating Round Beacon 12V Amber. 4x 6-LED White Green Car Recovery Grille Beacon Strobe Lights.