| Brand | LIANGREN |
|---|---|
| Wattage | 15 W |
| Interchange Part Number | Car Truck Trailer Forklift Safety Warning Beacon |
| Type | Strobe Light |
| Features | Road Legal |
| Fixing Method | Bolt |
| Bulb Type | LED |
| Fitment Type | Performance/Custom |
| Light Color | Amber |
| Flashing Type | 360° Coverage Strobing |
| To Fit | Indicator |
| Lighting Technology | LED |
| Manufacturer Warranty | 3 Years |
| Suitable For | Beacon Light, Accessory Light, Emergency Light, Fog Light |
| Modified Item | No |
| Placement on Vehicle | Rooftop |
| Product dimension | Dia. 2.33" x H: 5.24" x Bases Dia:3.86'' |
| Color Temperature | 3000K |
| Number of Bulbs | 30 |
| Voltage | 12V |
| Housing Color | Amber |
| Material | ABS base, PC lens |
| Mode | 3 Bright flashes with 1 second in between |
| Waterproof | IP67 |
| Bulb Life Hours | 50000h+ |
| Universal Fitment | Yes |
Check the listing for details. Amber 30LED Rotating Strobe Light Rooftop Flash Beacon Emergency Warning 12V-24V. Condition: New. Listed at 13.94 USD. Interchange Part Number : Car Truck Trailer Forklift Safety Warning Beacon. 1 LED Strobe Light. Type : Strobe Light. Housing Color: Amber. Beads color: Amber. Light Color : Amber. Housing Color : Amber.