| Compatible Clark Models | Clark ECX 20 |
|---|---|
| LED Bulb | 30 SMD |
| Lighting | 360 Degrees |
| Working Voltage | 12-100V |
| Protection Standards | IP56 |
| Working temperature range | -30°C to + 50°C |
| California Prop 65 Warning | WARNING for California residents pursuant to CA Proposition 65 This product may expose you to chemicals known to the State of California to cause WARNING: Cancer and Reproductive Harm – www.P65Warnings.ca.gov |
| Intensity | 660LM |
| Power | 7.2W |
| Type | Safety Warning Strobe Light |
| Manufacturer Part Number | 8877731805174 |
| Brand | HQRP |
| Warranty | 6 Month |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Amber Beacon Warning Strobe Light for Electric Forklift Clark ECX EPX TMX Series. Condition: New, Made in China. Listed at 14.95 USD. Electric Forklift Clark ECX / EPX / TMX Series. Clark EPX 16 / EPX 18 / EPX 20 / EPX 20s / EPX 25 / EPX 30. Clark ECX 20 / ECX 25 / ECX 30 / ECX 32. Clark TMX 12 / TMX 15 / TMX 15S / TMX 17 / TMX 20 / TMX 20x.