| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| Returns Accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 60 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Wattage | 15 W |
| Interchange Part Number | Car Truck Trailer Forklift Safety Warning Beacon |
| Type | Strobe Light |
| Features | Easy Installation |
| Manufacturer Part Number | JGD-30LED-Y |
| Fixing Method | Magnet / Bolt |
| Bulb Type | LED |
| Fitment Type | Performance/Custom |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Returns Policy | 60-Day Return Policy |
| UPC | Does not apply |
| To Fit | Indicator |
| Lighting Technology | LED |
| Brand | AUXITO |
| Manufacturer Warranty | 3 Year |
| Suitable For | Accessory Light,Emergency Light |
| Modified Item | No |
| Placement on Vehicle | Rooftop |
| Waterproof grade | IP67 |
| Led quantity | 30 SMD 5730 LED |
| Color Temperature | 3000K |
| Beads color | Amber |
| Voltage | 9-30V |
| Universal Fitment | Yes |
| Bulb Life Hours | Up to 50000 Hours |
| Housing Color | Amber |
| Mode | 3 Bright flashes with 1 second in between |
| Material | ABS base,PC lens |
Check the listing for details. Amber LED Strobe Beacon Light Rooftop Rotating Emergency Warning Forklift T. Condition: New. Listed at 13.29 USD.