| Country of Origin | United States |
|---|---|
| Mounting Style | Magnet |
| Light Colour | Orange |
| Shape | Round |
| Housing Colour | Black |
| Items Included | Cigarette Lighter Plug, Wire Harness, beacon |
| Manufacturer Part Number | IL04990 |
| Wattage | 8.5 |
| Placement on Vehicle | Roof |
| Brand | Innotec |
| Type | Warning Strobe Light |
| Lumens | 4615 |
| Voltage | 12 V |
| Item Height | 42mm |
| Features | Durable, Easy Installation, Waterproof, Road legal, E-Marked |
| Universal Fitment | Yes |
| Item Weight | 250g |
| Lighting Technology | LED |
| EAN | 5060451598254 |
Check the listing for details. Amber MicroBright Magnetic Beacon LED Flashing Warning Strobe Light 12v Cig Plug. Condition: New, Made in United States. Listed at 108.23 USD. The 12V Magnetic MicroBright Amber Beacon. Optimized, over-molded lenses. IP67 rated. No moving parts. Solid over-mold construction.