| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 14 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | Amber Sporting Goods |
| Type | Swivel |
| Item Height | 8.04 in |
| Color | Silver |
| MPN | ASW-3102 |
| Material | Stainless Steel |
| Item Length | 7.04 in |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Item Width | 7.04 in |
| Item Weight | 0.45 Kilograms |
| Part Type | Swivel |
Check the listing for details. Amber Sporting Goods Swivel with Bearings. Color: Silver, Condition: New. Listed at 31.74 USD. Product SpecificationSwivel with ball bearings.HIGH-QUALITY MAKE: Expertly crafted, the Amber Swivel is designed to hold up against the constant pounding of gym use.ESSENTIAL EQUIPMENT: This small equipment is very important for your training sessions. Designed using high-quality materials to provide long-term use, the Amber Swivel with bearings is ideal for professional, home and gym use.GREAT FOR TRAINING:. The wrong swivel can have a negative impact on your training. Go for this professional swivel as it is compatible with any speed bag. Perfect for any professional or amateur gym.