| Brand | AUTOHIVE-US |
|---|---|
| Fitment Type | Direct Replacement |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
| Type | Ambient Air Temperature Sensor w/Connector |
| Color | Black |
| Year | 2006-2019 |
| Fitment 1 | for Mazda 6 2006-2018 |
| Fitment 2 | for Mazda 5 2006-2015 |
| Fitment 3 | for Mazda 3 2006-2018 |
| Fitment 4 | for Mazda CX-7 2007 2008 2009 2010 2011 2012 |
| Fitment 5 | for Mazda CX-5 2007-2018 |
| Fitment 6 | for Mazda CX-9 2016 2017 2018 2019 |
| Fitment 7 | for Mazda MX-5 Miata 2016 2017 2018 2019 |
| Manufacturer Part Number | G518-61-764A, G51861764A |
| OE/OEM Part Number | G518-61-764A |
| Interchange Part Number | G51861764A |
| Superseded Part Number | G518-61-764A, G51861764A, G51861764 |
Check the listing for details. Ambient Air Temperature Sensor w/Connector plug Sensor for Mazda 3 5 6 CX-5 7 9. Color: Black, Condition: New. Listed at 19.24 USD. The outdoor air temperature sensor provides accurate ambient temperature readings to the vehicle's system, enabling. 1 Ambient Air Temperature Sensor w/Connector plug. 1 x Ambient Air Temperature Sensor w/Connector plug as The First Picture Shows.