| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| Returns Accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Brand | Azpartspro |
| Manufacturer Part Number | For 27722-3RA0A |
| Interchange Part Number | For 277 22 3R A0A, 277 223 RA 0A, 277 22 3 R A0A, 2 77 22 3 RA 0A |
| Superseded Part Number | For 27722-15U00, 27722 15U00, 2772215U00 |
| Fitment Type | Direct Replacement |
| Other Part Number | For 277223RA0A, 27722 3RA0A |
| Sensor Type | Temperature Sensor |
| Year1 | For 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 |
| Year2 | For 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 |
| Item Quantity | 1 |
| Color | Black |
| OE/OEM Part Number | 27722-3RA0A |
Check the listing for details. Ambient Air Temperature Temp Sensor For Nissan Armada Cube Juke Leaf Rogue Titan. Color: Black, Condition: New. Listed at 11.99 USD. Ambient Air Temperature Temp Sensor For Nissan Armada Cube Juke Leaf Rogue TitanShip from the nearest one of our warehouses in America.Please check the part number, Fitment Vehicle and Listed Pictures above to make sure whether it fits the part you want to replace or not.Welcome to contact us if you have any question or problem. We will reply within 1 business day. Description:• 100% New & High Quality•Non-original aftermarket product• 100% Factory Tested• Durable and easy to install Interchange Part Number: 27722-3RA0A, 277223RA0A Fitment:For Nissan NV1500 NV2500 NV3500 2012-2021For Nissan NV200 2013-2021For Nissan Sentra 2013-2019For INFINITI QX56 2012-2022For INFINITI QX80 2012-2022 Package includes(as shown in the picture)1x Air Temperature SensorPaymentDelivery detailsTerms of salesAbout usContact usPaymentPayments managed by eBay Delivery detailsOrders are processed within 1 business day of payment clearance. (note: NOT counting holidays or weekends)Items are shipped from the nearest one of the warehouses that have the items in stock. Note (Our System will allocate the items from the other warehouse if the nearest one doesn't have the items , Please understand).Items are shipped to the shipping address you leave on ebay. To avoid delay, please leave correct ebay shipping address. Tracking information will be sent once the item is shipped.Local pickup is unavailable at the moment.Terms of salesPlease read the item description and check the pictures carefully before bidding.Please contact us first when return, exchange or refund is required. Any direct return of purchased items will not be processed. Return is acceptable within 30 days of delivery.Returned items must be in unaltered and good condition for reselling.Buyer is responsible for the return cost.Seller is not responsible for any customs duty/import tax, labor cost, expense in a dealer store, or damage due to wrong installation.About us We strive for offering high-quality products at reasonable and affordable prices. We are committed to growing into a one-stop shopping mall for auto parts. With a high rate of positive feedback, our products and service speak for themselves!Contact usAll messages will be answered within 1 business day.If you have any questions or concerns related to the purchased item, please feel free to contact us and we will address your concerns to your satisfaction. Please contact us first when return, exchange or refund is required. Any direct return of purchased items will not be processed.