| Stroke | 7 settings (2.0mm-4.2mm),2.0-2.3-2.6-3.0-3.4-3.8-4.2mm |
|---|---|
| Motor | Coreless Motor |
| Plug Type | EU |
| Items Included | Power Supply |
| Color | Black |
| Material | Alloy |
| Number of Coils | No |
| Brand | Ambition |
| Type | Pen |
| Battery Capacity | 1600mAh |
| Battery Life | ~5hrs |
| Manufacturer Warranty | None |
| Gun Type | Electric |
| Operating Voltage | 4-12V |
| Model | Ambition C3 Professional Wireless Tattoo Machine Pen |
| Grip Diameter | 40mm |
| Features | Low Noise, Multifunctional, Adjustable, Durable, Lightweight |
| Number of Coil Wraps | No |
| Country/Region of Manufacture | China |
Check the listing for details. Ambition C3 Professional Wireless Tattoo Machine 7 Adjustable Stroke 2.0-4.2mm. Color: Black, Condition: New. Listed at 90.49 USD. Ambition C3 Professional Wireless Tattoo Machine Pen 7 Adjustable Stroke 2.0-4.2mm Coreless Motor Body Makeup For Tattoo Artists. Machine Model:Ambition C3. 1 pc tattoo machine. - Turn on/pause: Quickly press the "O" key.