| Colors | 1battery black |
|---|---|
| Usage | Permanent Makeup & Body Art |
| Stroke | 2.2-4.2mm |
| Items Included | Power Supply |
| Color | Black |
| Battery capacity | 1800mAh |
| Material | Alloy, Aluminum |
| Number of Coils | No |
| Brand | Ambition |
| Type | Pen |
| Motor Speed | 12V10500RPM |
| Customized | No |
| Manufacturer Warranty | None |
| Gun Type | Electric |
| Model | Ambition mars-u Kit |
| Features | Adjustable, Durable, Lightweight, Low Noise, Multifunctional |
| Number of Coil Wraps | No |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Output Voltage | 5-12V |
Check the listing for details. Ambition MARS-U Tattoo Machine Kit Wireless Battery Tattoo Pen Adjustable Stroke. Color: Black, Condition: New. Listed at 308.99 USD. Ambition MARS-U Tattoo Machine Kit Wireless Battery Tattoo Pen Adjustable Stroke 2.2-4.2mm Professional Coreless Motor 1800mAh. Experience the freedom of going wireless by turning your favorite tattoo machine into a wireless machine.