| Colors | Balck One Battery |
|---|---|
| Usage | Permanent Makeup & Body Art |
| Stroke | 2.4-4.5mm,2.4-2.7-3.0-3.3-3.7-4.1-4.5mm |
| Torque | 280g.cm |
| Plug Type | EU |
| Items Included | Power Supply |
| Color | Black |
| Material | Alloy, Aluminum |
| Charger time | 2-3Hours |
| Number of Coils | No |
| Brand | Ambition |
| Type | Pen |
| Motor Speed | 10V/12000rpm |
| Battery Life | 7-8Hours |
| Battery Cap | 2400mAh |
| Customized | No |
| Manufacturer Warranty | None |
| Gun Type | Electric |
| Model | Ambition Ninja Max 280 Wireless Tattoo Machine |
| Features | Adjustable, Durable, Lightweight, Low Noise, Multifunctional |
| Decibels | 44-46dB |
| Number of Coil Wraps | No |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Output Voltage | 1-12v |
Check the listing for details. Ambition Ninja Max 280 Wireless Tattoo Machine 2.4mm-4.5mm Adjustable Stroke USA. Color: Black, Condition: New. Listed at 384.99 USD. Ambition Ninja Max 280 Wireless Tattoo Machine 2.4mm-4.5mm Adjustable Stroke 54mm+34mm Grip Brushless Motor 2400mAh Battery Pen. Ninja Max 280 is a use brushless motor adjustable stroke tattoo machine.