| Usage | Permanent Makeup & Body Art |
|---|---|
| Stroke | 4.0mm |
| Items Included | Power Supply |
| Color | Black |
| Grip size | 34mm |
| Material | Alloy, Aluminum |
| Charger time | 2-2.5Hours |
| Number of Coils | No |
| Brand | Ambition |
| Type | Pen |
| Motor Speed | 12V/11500rpm |
| Battery Life | 5-6 hours |
| Battery Cap | 2000mAh 2400mAh |
| Customized | No |
| Manufacturer Warranty | None |
| Gun Type | Electric |
| Model | Ambition Ninja Pro Strong |
| Features | Adjustable, Durable, Lightweight, Low Noise, Multifunctional |
| Decibels | 48-50dB |
| Number of Coil Wraps | No |
| Output Voltage | 1-12v |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Ambition Ninja Pro Strong Coreless Motor Wireless Tattoo Machine Capacity 2400mA. Color: Black, Condition: New, Made in China. Listed at 219.99 USD. Model: Ninja Pro 2 Kit. ⚠ WARNING NEVER USED.