| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Usage | Permanent Makeup & Body Art |
| Stroke | 3.5mm |
| Use | Usage Permanent Makeup & Body Art |
| Items Included | Power Supply |
| Color | Black |
| Battery capacity | 1200mAh |
| MPN | Does not Apply |
| Material | Alloy |
| Number of Coils | No |
| Certification | UL,GS,CE |
| Brand | Ambition |
| Type | Pen |
| Customized | No |
| Manufacturer Warranty | None |
| Operating Voltage | 8V - 9000RPM |
| Gun Type | Electric |
| Model | Ambition RCA Rotary Tattoo Machine |
| Features | Adjustable |
| Number of Coil Wraps | No |
| Country/Region of Manufacture | China |
Check the listing for details. Ambition RCA Rotary Tattoo Machine Permanent Makeup Machine Kit Coreless Motor. Color: Black, Condition: New. Listed at 128.39 USD. Xnet Titan 2024 Wireless Tattoo Machine Rotary Pen with Extra 38mm Grip Coreless Motor Artist Body PRODUCT DESCRIPTION -Material: Ambition permanent makeup machine made of premium aircraft-grade aluminum material, lightweight and sturdy, polished wear-resistant material surface. Length:89mm/3.5inches; Diameter: 19mm/0.74inches; Weighing in at only 58g/2oz. Light weight and slim body. The grip part has a non-slip design, one of the smallest and lightest tattoo machine in the market. -High Quality Motor: Ambition rotary tattoo gun built-in high performance and durable custom coreless motor, stable output, 8V - 9000RPM. More powerful, low skin loss, fast coloring, no hot for long time working. -Ergonomic Design: Inspired by lipstick, this short tattoo pen combines power with minimal vibration in a compact and ergonomic casing, small size also cuts back on hand fatigue, slim design for precising permeant make tattooing work, smooth and quiet operation with the very low noise, lets you adjust your needle depth mid-procedure just by turning the grip. -Widely Applications: The stroke length of our tattoo pen machine is 3.5mm. This eyebrow tattoo pen advanced gear system that make sure reliable, quiet operation and less vibration, wear resistance, long-term use without deformation, long life, Professional for for lip shape, eyebrow, eyeliner, hairline and small tattoo. Fit with most brands tattoo needle cartridges, Permanent makeup and SMP cartridges on the market. Products include: 1 pc Embroidery Short Pen 1 pc RCA battery 1 pc RCA cable 1 pc Type-C charging cable 20 pc mixed needle 12 pc color cup 1 pc bandage 2 pc gloves 5 pc table mats 1 pc brand zipper box ABOUT USWe Work to Offer Innovative, Our Products with the Highest Quality Standards for all Customers. We are Committed to your 100% Customer Satisfaction. We back our Commitment with Superb Service,100% fully Money Back. SHIPPINGWe Will Ship Worldwide and We Usually Ship within 3 Business Days.We Provide you with tracking Number, So Packages don't get Lost. Tracking Number will be Updated 3-6 days After Shipping.We Use USPS Shipping at the Destination USA for 2-12 Working days. We Try Our best to Give Your Package with in 10 DaysRETURN We Do Quality Check Before Sending Out Items. Please Contact us if you are Not Satisfied with the item after Receiving It.All emails will be Answered within 1 Business Day.If You want to Return the Parcel, Please Simply Return to us within 30 Days in Original Condition.The Buyer Should Pay for the Returned Freight FEEDBACKYour Satisfaction and Positive Feedback is Very Important To us. Please Leave Positive Feedback and 5 Stars if You are Satisfied with our items and Services. CONTACT US If you Have any Problems with our items or Services, Please Feel Free to Contact us First Before you Leave Negative Feedback. We will do our Best to Solve any Problems and Provide you with the Best Customer Services HOT NEW PRODUCTSCLICK IMAGES