| Color | Multicolor |
|---|---|
| Material | Graphite |
| Item Length | 48 in |
| Suitable For | Indoor, Outdoor |
| Brand | Ambutech |
| Type | Folding Graphite Cane |
| Manufacturer Warranty | None |
| Item Height | 36 in |
| Age Group | Adult, Teen |
| Features | Collapsible, Foldable, Lightweight, Wrist Strap |
| Number of Wheels | 0 |
| Country of Origin | Canada |
| Item Width | 36 in |
| Item Weight | 2 lb |
Check the listing for details. Ambutech Collapsible Cane Folding Graphite 36” Visually Impaired Blind. Color: Multicolor, Condition: Used, Made in Canada. Listed at 27.99 USD.