| Assembled Product Weight | 5.25 lb |
|---|---|
| Form | Powders |
| Size | 5 lbs |
| Assembled Product Dimensions (L x W x H) | 4.00 x 11.25 x 15.50 Inches |
| Pest Type | Fire Ant |
| UPC | 813576004613 |
| Brand | AMDRO |
| Certification Required | No |
| Type | Bait |
| EPA Registration Number | 73342-1 |
| Area of Use | Garden |
| Indoor/Outdoor | Outdoor |
| Number in Pack | 1 |
| Control Method | Kill |
| MPN | 100511025 |
| Item Weight | 5 lb |
Check the listing for details. Amdro Fire Ant Killer Yard Treatment Bait, 5 Pounds, US. Condition: New. Listed at 24.99 USD.