| Item Height | 228mm |
|---|---|
| MPN | AMRP100 |
| Item Weight | 1200g |
| Title | AMER MOUNTS Projector Mount - Universal Ceiling Bracket LCD DLP T |
| Brand | Amer |
| Country of Origin | UK |
| Compatible Model | Universal |
| Character | Simple |
| Compatible With | Projectors |
| Type | Mounts |
| Dimensions | 19.05 x 11.43 x 22.86 cm; 1.2 kg |
| Item Length | 190mm |
| Item Width | 114mm |
| Style | Simple |
| Material | Aluminio |
| Color | White |
| Country or Region of Manufacture | China |
| Mount Type | Ceiling Mount |
| UPC | 0650177223735 |
Check the listing for details. AMER MOUNTS Projector Mount - Universal Ceiling Bracket LCD DLP Tilt 360Degree S. Color: White, Condition: New, Made in UK. Listed at 66.03 USD.