| Number of Mic Inputs | 1 |
|---|---|
| Number of Phono Inputs | 2 |
| Input/Output Ports | USB Out, XLR Out, RCA Out, RCA In, 6.35 mm (1/4") TRS/TS In |
| Color | Black |
| MPN | VMS2 |
| Effect/Enhancement | Loop/Sampler |
| Number of Line Inputs | 2 |
| Brand | American Audio |
| Form Factor | Tabletop |
| Maximum Sampling Rate | 24 Bit (44.1 kHz) |
| Type | Double Deck Controller |
| Number of Channels | 2 |
| Model | American Audio VMS2 |
| Number of Pads | 8 |
| Features | Built-in Mixer, PC/Mac Compatible |
| Frequency Response | 20-20000 Hz |
| Number of Decks | 2 |
Check the listing for details. American Audio VMS2 Double Deck DJ Controller, Built-in Mixer, Carry Bag. Color: Black, Condition: Used. Listed at 145.00 USD. American Audio VMS2 Double Deck DJ Controller, Built-in Mixer, Carry Bag