| Brand | American DJ |
|---|---|
| MPN | RDM XS8+RDX5M25 |
| UPC | 613826591456 |
| California Prop 65 Warning | NA |
| Connectivity | Wired |
| Control | DMX |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Item Height | 1.73" |
| Item Length | 6" |
| Item Weight | 4.87 lbs. |
| Item Width | 19" |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Model | RDM XS8+RDX5M25 |
| Number of Channels | 1024 |
| Type | DMX Splitter |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
Check the listing for details. American DJ ADJ RDM XS8 Rackmount DMX Switch Data Splitter+Cable. Condition: New. Listed at 259.99 USD. With one (1) 5-pin input, one (1) 5-pin thru and eight (8) 5-pin outputs, the RDM XS8 makes running DMX cables easier and more efficient. The ADJ Lighting RDM XS8 is a versatile and compact solution for streamlined DMX512 and RDM signal distribution.