| Brand | American DJ |
|---|---|
| MPN | WMS2+ROCKHAZE 1000 V2 |
| UPC | 810087372293 |
| California Prop 65 Warning | NA |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Features | Compact, Lightweight |
| Item Height | 39.3" |
| Item Length | 19.6" |
| Item Weight | 21 Lbs. |
| Item Width | 1.3" |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Type | Video Panel |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
| Lighting Effects | Color Mixing |
| Items Included | Cable & Connector |
| Lighting Technology | LED, RGB |
| Energy Star | NA |
| EC Range | NA |
| Number of Lights | NA |
| Control | DMX |
| Motion | Manual Pan & Tilt |
| Fixtures Included | Effect Light Fixture |
| Light Color | RGB, |
| Model | WMS2+ROCKHAZE 1000 V2 |
Check the listing for details. American DJ WMS2 High Resolution Wall Mount/Hangable Video Panel+Haze Machine. Condition: New. Listed at 1999.99 USD. Ideal for integration projects of all types, the WMS2 is ADJ’s highest resolution video panel to date. Discover the cutting-edge ADJ WMS2 LED Video Panel – a pinnacle in high-resolution display technology designed for seamless integration into a diverse array of projects.