| Manufacturer Color | WHITE |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Color | White |
| Material | Aluminum |
| Dough/Bread Type | All Types |
| Brand | American Harvest |
| Loaf Size | 1 lb |
| Type | Bread Machine |
| Voltage | 120 V |
| Model | BC2000 |
| Features | Automatic, Crust Control, Keep Warm Function, Keep-Warm Function, Mixing Paddle, Non-Stick, Programmable, Rapid Bake, Timer |
| Unit Quantity | 1 |
| Country of Origin | China |
| Power | 950 W |
Check the listing for details. American Harvest BREAD CLASSIC II 2 Loaf Machine BC-2000 Breadmaker Paddle. Color: White, Condition: Used, Made in China. Listed at 22.49 USD. We try to make all flaws, and condition issues evident in our photos.