| Power Source | Electric |
|---|---|
| Color | White |
| MPN | BC2000 |
| Material | Plastic |
| Dough/Bread Type | White Bread |
| Brand | American Harvest |
| Loaf Size | 1 lb |
| Type | Bread Machine |
| Voltage | 120 V |
| Model | BC-2000 |
| Features | Non-Stick |
| Unit Quantity | 1 |
| Power | 1000 W |
| Country of Origin | United States |
| Number of Settings/Programs | 3 |
Check the listing for details. American Harvest Bread Classic II Model BC-2000 - Tested Works!. Color: White, Condition: Used, Made in United States. Listed at 99.00 USD.