| Type | Plumbing Repair & Maintenance > Toilet Repair Parts |
|---|---|
| Brand | AMERICAN STANDARD |
| Features | Urinal Spud, For Use With Urinals with 1-1/4 In. Inlets, For Use With Grainger Item Number 5NTV8, 32V885, 5NTV9, 1ZKZ1, For Use With Mfr. Model Number 6541132.020, 6581015.020, 6571014.020, 6601012.020, 6561017.020, 6501010.020, 6506001.020, Fits Brand American Standard, Material Brass and Rubber, Size 1-1/4 In., Color/Finish Brass, Standards IAPMO, ASSE, And CSA, Includes Spud, Brass Washer, Rubber Gasket and Brass Nut |
| Item Height | 1.700 |
| Item Length | 4.000 |
| Item Width | 9.500 |
| Country of Origin | MX |
| Model | 047005-0070A |
| California Prop 65 Warning | N |
| MPN | 047005-0070A |
| Size | 2-1/4" x 1-1/4" |
| Material | Brass, Rubber |
| Weight | 0.4300 |
| Length | 4.000 |
| Width | 9.500 |
| Depth | 9.500 |
| Battery Included | No |
| UPC | 012611147135 |
Check the listing for details. American Standard 047005-0070A Urinal Spud, 1-1/4". Width: 9.500, Condition: New, Made in MX. Listed at 20.69 USD. Urinal Spud, For Use With Urinals with 1-1/4 In. & Recepticles. Electrical Outlets. Light Industrial. and Enclosures. Electrical Boxes. General Purpose. & Industrial.