| Size | 16" x 16" |
|---|---|
| Color | Blue |
| Fill material | Polyester |
| Rec location | Indoor |
| Decorative pillow type | Throw Pillows |
| Fabric content | 100% Polyester |
| Is filled | N |
| Fabric material name | Polyester |
| Decor style | Modern |
| Assembled product height | 4.5 in |
| Occasion | All |
| Weight | 1.4 lb |
| Color category | Blue |
| Fabric material percentage | 100 |
| Type | Lumbar Pillow |
| Brand | Americanflat |
| Pattern | Abstract |
| Shape | Square |
Check the listing for details. Americanflat 18"x18" Abstract Blurred Throw Pillow with Premium Polyester - Blue. Color: Blue, Condition: New with tags. Listed at 21.58 USD.