| Brand | Antique |
|---|---|
| Antique | Yes |
| Type | Hall Tree |
| Item Height | 99 in |
| Style | Victorian |
| Original/Reproduction | Original |
| Material | Walnut |
| Item Length | 19.5 in |
| Time Period Manufactured | 1850-1899 |
| Item Width | 50 in |
Check the listing for details. Antique Victorian Walnut Hall Tree and Umbrella Stand. Condition: Used. Listed at 3750.00 USD. A place where you can deal and be assured that there are NO REPRODUCTIONS!