| Country of Origin | United States |
|---|---|
| Pattern | Geometric |
| Size | 73" x 60" |
| Color | Multicolor |
| Set Includes | Quilt |
| Material | Cotton |
| Item Length | 73 in |
| Brand | Handmade |
| Type | Patchwork Quilt |
| Care Instructions | Do Not Wash |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Style | Arts & Crafts/Mission |
| Production Technique | Patchwork, Quilted |
| Item Width | 60 in |
Check the listing for details. Antique Vintage 20th Century Patchwork Diamond Quilt Handmade Cotton 73" x 60". Color: Multicolor, Condition: Pre-owned, Made in United States. Listed at 230.82 USD.