| Antique | Yes |
|---|---|
| Assembly Status | Fully Assembled |
| Shape | Round |
| Custom Bundle | No |
| Color | Multicolor |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Item Diameter | 18.5 in |
| Tabletop Material | Wood |
| Material | Wood |
| Item Length | 18 in |
| Additional Parts Required | No |
| Brand | Unbranded |
| Type | Pedestal Table |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Assembly Required | No |
| Item Height | 30 in |
| Personalized | No |
| Features | Micro Beaded Top |
| Time Period Manufactured | 1850-1899 |
| Finish | Antique |
| Room | Any Room |
| Item Width | 18 in |
| Country of Origin | United States |
Check the listing for details. Antique Walnut Side Table with Micro Beaded Top Hand Needlework. Color: Multicolor, Condition: Used, Made in United States. Listed at 1495.00 USD. .