| Antique | Yes |
|---|---|
| Shape | Rectangle |
| Color | Brown |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Material | Wood, Oak |
| Item Length | 17 in |
| Brand | Unknown |
| Type | Side/End Table |
| Number of Drawers | 1 |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Item Height | 28 in |
| Style | Federal / Early American |
| Finish | Antique |
| Item Width | 27.5" |
| Handle Material | Wood |
| Country of Origin | United States |
Check the listing for details. Antique Wooden One Drawer Side Table. Color: Brown, Condition: Used, Made in United States. Listed at 168.00 USD. This Antique Wooden One Drawer Side Table is a charming piece of furniture with a rectangular shape and a brown color. Made of oak wood, it features an antique finish and a Federal/Early American style. With one drawer for storage, this indoor side table measures 17 inches in length, 28 inches in height, and 27.5 inches in width. Excellent Condition.