| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Item Width | 17" |
| Time Period Manufactured | late 1800's |
| Item Length | 60" |
| Item Height | 81" |
| Material | Wrought Iron |
| Brand | Baker's |
| Style | Antique |
| Antique | Yes |
| Room | Any Room |
| Mounting | Free Standing |
| Number of Shelves | 4 |
| Type | iron |
Check the listing for details. Antique Wrought-Iron French Baker's Rack. Listed at 1800.00 USD. About 7' tall, this was purchased by my mother in Paris in 1962. I believe it is from the turn of the 19th century. It needs to be sand blasted and painted a color(s) of your choice. It is fairly large for a rack, but most of the ones today are reproductions and smaller. Any questions? This is priced for a real antique rack and not a reproduction which sells for the same price.. PS Mr. Piggy not included. PSS would prefer cash upon pickup. Thanks